HOME  |  CONTACT US  |  MEMBER ONLINE SERVICES
ACTRA Ottawa About UsGoverernanceAdvocacyFor ProducersWhat's Shooting

Become A Member
Agreements
Outreach & Education
Organizing
Residuals & Use Fees
Retirement & Health Benefits
CastingACTRA
Pay Dues Online
Members Marketplace
UBCP/ACTRA Awards
Committees
Health & Safety
Stunts
Resources for Performers

2016 LEO AWARDS WINNERS – Congratulations!

The Winner for Best Supporting Performance by a Male in a Motion Picture are…
Cameron Mcdonald No Men Beyond This Point

The Winner for Best Supporting Performance by a Female in a Motion Picture are…
Olivia Martin The Devout

The Winner for Best Lead Performance by a Male in a Motion Picture are…
Charlie Carrick The Devout

The Winner for Best Lead Performance by a Female in a Motion Picture are…
Ali Liebert The Devout

The Winner for Best Supporting Performance by a Male in a Television Movie are…
Iain Belcher Ungodly Acts

The Winner for Best Supporting Performance by a Female in a Television Movie are…
Stephanie Bennett Stolen Dreams

The Winner for Best Lead Performance by a Male in a Television Movie are…
Jonathan Scarfe Love On The Air

The Winner for Best Performance by a Male in a Short Drama are…
Dylan Playfair Never Steady, Never Still

The Winner for Best Performance by a Female in a Short Drama are…
Camille Sullivan Victory Square

The Winner for Best Guest Performance by a Male in a Dramatic Series are…
Tom Stevens Wayward Pines – A Reckoning

The Winner for Best Guest Performance by a Female in a Dramatic Series are…
Jacqueline Samuda Ties That Bind – It Doesn’t Show

The Winner for Best Supporting Performance by a Male in a Dramatic Series are…
Osric Chau Blood And Water – 108

The Winner for Best Supporting Performance by a Female in a Dramatic Series are…
Lauren Lee Smith This Life – Everything Must Go

The Winner for Best Lead Performance by a Male in a Dramatic Series are…
Jared Keeso 19-2 – School

The Winner for Best Lead Performance by a Female in a Dramatic Series are…
Carmen Moore Blackstone – Flat Line

The Winner for Best Performance in a Youth or Children’s Program or Series are…
Sean Kyer Odd Squad – Rise of the Hydraclops

The Winner for Best Stunt Coordination in a Dramatic Series is…
J. J. Makaro, James Bamford, Eli Zagoudakis, Curtis Braconnier Arrow – Brotherhood

 
Privacy  |  Terms of Use  |  Site Map